Optimtax sp. z o.o.
Ul. Radzikowskiego 3
31-305 Kraków
Tel. +48 570 893 893
Email: biuro@optim-tax.pl

Prowadzenie ewidencji środków trwałych Kraków - Optimtax
Biiuro księgowe Optimtax z Krakowa oferuje profesjonalne usługi w zakresie prowadzenia ewidencji środków trwałych.
105
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-105,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Prowadzenie ewidencji środków trwałych

Zgodnie z Ustawą o podatku dochodowych od osób fizycznych, prowadzenie ewidencji środków trwałych jest obowiązkiem każdej osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą i rozliczającej się na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jeśli dane środki trwałe wykorzystuje ona dłużej niż przez rok i jeśli wartość początkowa danego środka przekracza 3500 PLN. Do środków trwałych można zaliczyć m.in.: budynki, maszyny, urządzenia, środki transportu czy inwentarz żywy, a także wartości niematerialne i prawne, np. patenty, wynalazki, licencje, koncesje, prawa autorskie. Ewidencja środków trwałych musi nastąpić w miesiącu przekazania ich do użytkowania.

 

Samodzielne prowadzenie ewidencji środków trwałych nastręcza przedsiębiorcom wielu problemów, jest także czynnością czasochłonną, warto więc skorzystać z pomocy naszego biura rachunkowego. Nasi doświadczeni księgowi na bieżąco szybko, sprawnie i rzetelnie będą ewidencjonować środki, jak również śledzić zmiany w przepisach prawnych.

 

Swoją ofertę dotyczącą prowadzenia ewidencji środków trwałych kierujemy do małych, średnich i dużych przedsiębiorców z Krakowa i okolic – zapraszamy do naszego biura!

Kontakt